• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • КНИГОМАНІЯ - 2018

Рекомендації

щодо проведення Конкурсу дитячого читання «Книгоманія»

у Кіровоградській області у 2018 році.

1. Загальні положення

Конкурс дитячого читання «Книгоманія» (далі – Конкурс) є відкритим і проводиться як творче змагання дітей у бібліотеках для дітей Кіровоградської області відповідно до листів Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації від 23.03.2018 року № 01-19/142/1 та Громадської організації «Форум видавців» «Про проведення конкурсу дитячого читання «Книгоманія» у 2018 році».

Головним організатором та координатором проведення Конкурсу в області є Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка за підтримки Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації.

2. Мета і завдання Конкурсу

Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до систематичного читання, а також підвищення суспільного значення і ролі бібліотек для дітей в процесі духовного та інтелектуального розвитку, соціальної адаптації та формування читацької культури підростаючого покоління.

Завданнями Конкурсу є:

Ø виявлення у дітей читацьких уподобань та пріоритетів;

Ø вироблення у школярів навичок систематичного читання, самостійної роботи з книгою, критичного аналізу та переосмислення прочитаного;

Ø популяризація найкращих надбань української і світової класичної й сучасної літератури для дітей;

Ø активна робота по залученню до читання дітей, які не мають навичок чи потреби постійного читання, створення передумов для участі у конкурсі нових учасників, поступового збільшення їх кількості;

Ø привернення уваги громадськості, засобів масової інформації до промоції дитячого читання.

3. Порядок проведення Конкурсу

У 2018 році Конкурс проводиться серед учнів 6-7 класів – читачів районних, міських, сільських бібліотек для дітей. Конкурс проводиться в довільному форматі з внесенням власної творчості в його проведення, в два етапи:

І етап (відбірковий) – з 26 березня по 15 квітня 2018 року (в районних, міських бібліотеках для дітей);

ІІ етап (обласний) – 25 квітня 2018 року (в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка).

Для проведення Конкурсу утворюються оргкомітети та призначаються відповідальні особи (координатори).

Для оцінки конкурсних змагань створюються журі у складі 3, 5 або 7 осіб з числа бібліотекарів, вчителів, журналістів, письменників, громадських діячів тощо. Батьки та інші родичі учасників, інші особи, які можуть мати конфлікт інтересів, можуть запрошуватися на змагання як спостерігачі.

З метою залучення дітей до участі в Конкурсі бібліотекарі здійснюють рекламу конкурсу серед учнів 6-7 класів у бібліотеках та школах своїх населених пунктів. Бібліотекарі дитячих бібліотек реєструють охочих, інформують про умови Конкурсу, рекомендують книжки для читання. Бібліотеки міських, сільських, селищних об’єднаних територіальних громад координують участь у конкурсі з районними (міськими) бібліотеками для дітей.

Відповідальні особи (координатори) за проведення Конкурсу у районі/місті розробляють сценарій, готують конкурсні завдання учасникам, координують його проведення. Форми проведення творчих змагань учасників різноманітні: літературні вікторини, ігрові завдання, письмові анкети та представлення на розсуд журі улюбленої книги. Оцінювання відбувається за 12 бальною шкалою. У кожній віковій категорії за результатами оцінок всіх членів журі визначається по 1 переможцю. Якщо переможця вдається визначити відразу за результатами виступу, це заноситься в протокол і оголошується. Якщо ж два чи більше учасників конкурсу в кожній віковій категорії набрали однакову кількість балів, між ними влаштовуються додаткові змагання у формі, обраній членами журі. Результатом проведення першого етапу конкурсу є визначення двох переможців (по одному з учнів 6 і 7 класів), які отримують звання «Суперчитач району/міста» та беруть участь у другому (обласному) етапі Конкурсу.

Координатори І етапу Конкурсу після його проведення в районних, міських бібліотеках для дітей не пізніше 18 квітня 2018 року інформують обласний оргкомітет про участь найкращих юних читачів району/міста у ІІ обласному етапі та надсилають до обласного оргкомітету на e-mail адресу відділу розвитку дитячих бібліотек і маркетингу Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка (odbmarket@i.ua) наступні матеріали:

- протокол проведення І етапу Конкурсу із зазначенням інформації про переможців (прізвище, ім’я, клас, повна назва навчального закладу, домашня адреса та телефон, автор та назва улюбленої книги) (див. додаток);

- коротку інформацію та фото (за бажанням) щодо проведення І етапу Конкурсу;

- підтвердження щодо участі переможців І етапу Конкурсу в ІІ обласному етапі та координати супроводжуючої особи (ПІБ і моб. телефон для зв’язку).

На обласному етапі, який відбудеться у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка 25 квітня (початок о 10.00 годині), кожен учасник розповідає про улюблену книгу (бажано з поза шкільної програми і не більше 3-х хвилин) та бере участь в інших конкурсних завданнях.

Обласним журі за результатами творчого змагання будуть визначені 2 переможці (по одному з учнів 6 і 7 класів), які отримують звання «Суперчитач області».

4. Відзначення учасників Конкурсу та фінансування

Всі учасники обласного етапу Конкурсу будуть нагороджені дипломами та книжковими подарунками.

Переможці обласного етапу Конкурсу зможуть взяти участь у фестивалі дитячого читання «Книгоманія» у Львові в межах Дитячого форуму 10-13 травня. ГО «Форум видавців» на час перебування переможців у Львові забезпечує їх проживання, харчування та готує для них спеціальну програму.

Джерелами фінансування Конкурсу є кошти організаторів, виділені органами місцевого самоврядування та інші, не заборонені законодавством України.

Кiлькiсть переглядiв: 552

Коментарi