Від жаху застигли лани біля Крут

2018-01-27

/Files/images/Фото героїко-патріотичних читань.jpg

27 січня в Центральній бібліотеці для дітей героїко-патріотичним читанням «Від жаху застигли лани біля Крут» вшановували честь і героїзм української молоді, яка жертовно загинула у боях під Крутами у 1918 році.

На заході лунали поетичні твори вітчизняних і зарубіжних авторів, присвячені героїчному подвигу українських юнаків.

Пізнавальним для відвідувачів було і історичне досьє «Крути: честь і трагедія України » про утворення студентського куреня Українських Січових Стрільців, про перебіг військових подій 100-річної давнини, розклад сил, опис бою. Були названі відомі на сьогодні прізвища загиблих юнаків. Присутніх пройняв той факт, як, йдучи на розстріл, юні патріоти співали «Ще не вмерла Україна…».

Літературний подіум «Шляхами подвигу і слави» ознайомив всіх бажаючих з літературою про героїчний подвиг молоді, яка є у фонді бібліотеки.

Перегляд відео «Недооцінений урок історії Героїв Крут» дав змогу провести паралелі між боєм під Крутами і сьогоднішніми подіями в Україні, коли і зараз відстоюється право на єдину незалежну рідну країну - Україну.