Центральна мiська бібліотека для дітей м.Кропивницького

/Files/images/0_468ab_a4b86f36_X5L.gifМи раді вітати Вас

на сайті нашої бібліотеки!

/Files/images/на сайт.png

Наша адреса:

м. Кропивницький

вул. Попова, 20, корпус 5

Телефон: 36-20-07

Е-mail: centlib.f11@krmr.gov.ua

/Files/images/facebook_2015_logo_detail.png

Режим роботи бібліотеки

Вівторок - п’ятниця: 9.00-17.00

Субота: 9.00-16.00

Неділя-понеділок: вихідні дні

/Files/images/107733078_1917716478359909_1562960119820714477_n.jpg

/Files/images/FB_IMG_1593699577477.jpg

/Files/images/ЛОГОТИП.png

/Files/images/Коронавирус1.png

Улюблені книги дитинства,

які варто прочитати дітям

«Пригоди Гекльберрі Фінна» Марк Твен

Можливо менш відоме, але не менш цікаве продовження «Пригод Тома Сойера». Ця книжка залишається цікавою як для дітей, так і для дорослих. В ній піднімаються такі важливі теми: расові упередження, проблеми батьків і дітей, дурість людського натовпу. Ця книга стане важливою сходинкою в розумінні добра і зла цього світу, дружби, відповідальності, свободи. І навчить, що незалежно від обставин головне залишатися порядною людиною.

«Поліанна» Елінор Портер

Одна з найвідоміших підліткових книжок знаходить своїх читачів вже понад століття. Світла історія про життєлюбну дівчинку Полліанну, яка шукає радість у всьому, навіть якщо це складно. Вона не байдужа, не звертає уваги на судження сторонніх людей і розбиває своїм оптимізмом оточуючий цинізм, розчарування, недовіру і черствість. Книга чудово вчить радіти тому, що є. Дивитися на речі з оптимізмом і жити, займаючись тим, що тобі подобається.

«Леді Джейн» Сесілія Джемісон

Сентиментальний роман відомої американської письменниці Сесілії Джемісон перевидається вже майже 130 років, залишаючись однією з найпопулярніших дитячих книг.Ця історія буде цікавою для молодшого шкільного віку: пригоди маленької леди Джейн, яка стала сиротою і опинилася в руках жадібної жінки. Джейн пощастило, що поруч з нею опинилися добрі люди і справжні друзі, завдяки яким вона знаходить люблячу родину.

«Подорож Голубої Стріли» Джанні Родарі

Якщо «Пригоди Цибуліно» вже вивчені на пам`ять, саме час розпочати цю добру різдвяну казку. Тут подарунки розносить не Дід Мороз, а Фея. Фея має власний магазин іграшок, і на новий рік батьки сплачують ці подарунки. Погодьтесь, більш життєва історія. А якщо батьки не можуть собі дозволити омріяний блакитний потяг? Тоді іграшки беруть справу у свої руки — і починаються справжні казкові пригоди.

«Аліса у Дивокраї» Льюїс Керолл

Вічна історія для тиx, xто готовий вірити у незвичайні речі. Історію, яку читаєш в дитинстві, перечитуєш у дорослому віці і розумієш, що ще не осягнув її повністю. Але не припиняєш отримувати задоволення. Xто в дитинстві не мріяв заскочити у кролячу нору і поринути у пригоди божевільного світу: де можна мінятися в розмірі, зустріти кролика в костюмі, плавати в озері сліз, грати в крокет за допомогою фламінго чи розмовляти з головою Чеширського кота?

«Гайді» Йогана Шпірі

Невимовно світла історія, яку потрібно прочитати кожному. Книга про дівчинку Гайді, яка в 5 років залишилася круглою сиротою. Тітка відводить її жити до рідного дідуся, який ось уже кілька років живе похмурим відлюдником в Альпах. Але Гайді – оптимістична, допитливий дитина, яка може змусити посміхнутися будь-кого.

«Роня, дочка розбійника» Астрід Ліндгрен

Коли ми згадуємо Астрід Ліндгрен, першими книгами, що приходять у голову, залишаються «Карлсон» і «Пеппі Довгапанчоxа», але не менш цікавими для дітей будуть, наприклад, «Пригоди Калле Блюмквіста» і «Роня, дочка розбійника». Остання – пригодницька історія про дівчинку Роню, дочку самого могутнього розбійницького отамана всіх лісів і гір. Чудовий дитячий мікс з більш дорослиx пригод Робіна Гуда і Ромео та Джульетти. Але все, авжеж, закінчиться добре!