• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Про бібліотеку

ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

ПОБАЧИТИ,

ПОЧУТИ та

ЗАПИСАТИСЯ...

Саме такі бажання виникають у кожного, хто хоч на хвилинку завітає до ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Вперше її двері відкрились для читачів

5 вересня 1952 року – День народження бібліотеки.

 • 1979 рік – отримує статус міської центральної дитячої бібліотеки.

На цьому витку історії її функції розширюються. Вона стає методичним і координаційним центром з питань бібліотечного обслуговування дітей і підлітків.

 • 1988 рік – переїзд у нове приміщення, збудоване за типовим проектом

(102 мікрорайон «Космонавтів»).

· 2017 рік – ювілейний. Бібліотеці - 60 років, але вона - молода і постійно змінюється, завжди пропонує читачам щось нове, дбайливо зберігаючи традиції.

„ Наша Бібліотека - найкраща” - стверджують

 • 2600 різновікових і талановитих дітей,
 • 200 чоловік активних організаторів дитячого читання,

всі, хто відвідує бібліотеку більше 33 000 разів на рік.

До послуг читачів книжковий фонд у кількості 23520 екземплярів видань.

Серед них:

 • відмінний вибір книг для дошкільнят та молодших школярів;
 • велика кількість науково-популярної, довідкової та художньої літератури для підлітків та юнацтва;
 • різноманіття книг сучасних письменників для дорослих.

Щорічно користувачі прочитують майже 50 000 книг.

«Наша бібліотека спрямована у майбутнє» -

наголошує колектив бібліотеки:

Ушацька Тамара Григорівназаступник директора по роботі з дітьми

Громадська Тетяна Іванівназавідуюча відділом обслуговування

Чорна Галина Олексіівнаголовний бібліотекар

Казакова Тамара Миколаївнабібліотекар

Кожухар Ганна Віталіївнабібліотекар

Наша робота:

 • нова та якісна інформація;
 • оперативні відповіді на всі запитання;
 • ефективна допомога всім читачам;
 • феєричні свята та шоу-програми, конкурси.

В книгозбірні створені чудові умови для розвитку творчих здібностей, проведення вільного часу, спілкування з друзями та однодумцями. Діяльність бібліотеки, як інформаційно-естетичного центру «Сходження до прекрасного», багатогранна і цікава. Неабияку увагу читачів привертають заходи які проводяться в рамках циклу «Культура країн світу».

Під час презентації виставки-демонстрації «Україна – Японія: діалог культур» присутні почули розповіді про схожість традицій та звичаїв двох країн, навчилися мистецтву аранжування квітів - ікебани, отримали майстер клас з виготовлення орігамі. Родзинкою презентації стала чайна церемонія.

З 2010 року бібліотека працює в рамках проекту «Україна читає дітям». Відбуваються зустрічі з відомими людьми міста, які своїм прикладом ставлення до книги, доводять дітям, що тільки, читаючи, ми розкриваємо світ по-новому, поповнюємо свої знання, духовно збагачуємось.

Визначною подією 2012 року стала участь бібліотеки у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дитячі бібліотеки як культурно-інформаційні центри у процесі формування особистості дитини». Представник Міністерства культури України М.Г. Височанська, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, Герой України А.С.Кобзаренко та директори ведучих бібліотек країни високо відзначили роботу центральної дитячої бібліотеки, нагородивши її очільника Ушацьку Т.Г. медаллю «Заради дитини працюємо і творимо».

Багатим на яскраві події в житті бібліотеки був 2013 рік.

День захисту дітей, найбільш масове і улюблене свято дітвори , стало загальноміським і відтепер проводиться в Ковалівському парку.

ЦДБ отримала перемогу в 5 раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» програми «Бібліоміст». В результаті був відкритий Пункт вільного доступу до Інтернету, оснащений новими комп’ютерами з встановленим програмним забезпеченням.

З 2013року, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, відстоює свободу і територіальну цілісність, тема національно-патріотичного виховання дітей важлива як ніколи. Щоб підтримати дух українських воїнів, які знаходяться в зоні АТО, юні читачі активно беруть участь в акціях «Оберіг для воїна» (виготовляють обереги), «Замаскована турбота»( власноруч плетуть маскувальні сітки), «Подякуй героєві» (пишуть листи вдячності та поздоровлення воїнам зі святами).

З метою виховання патріотизму, шанобливого ставлення та поваги до ветеранів, читачі Центральної бібліотеки для дітей взяли активну участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду» та здобули перемогу на обласному рівні.

Отримали відзнаки у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» найталановитіші читачі бібліотеки, які вболівають за долю своєї країни.

Школа громадянської освіти з 2014 року пропонує своїм читачам важливі та актуальні теми: «Що таке демократична держава», «Як можна взяти участь у прийнятті державних рішень» та ін.

В 2015 році міський етап конкурсу «Найкращий читач України», організатором якого бібліотека є з 2009 року, вийшов за рамки звичайного, призначивши зустріч шанувальникам книги на площі біля міської ради. «Читай-фест у Кіровоградській МЦБС» став незабутнім

святом для міської спільноти: виступи найталановитіших аматорських колективів, письменників-земляків, а також найяскравіші номери від учасників фабрики читацьких талантів «Крок до успіху».

За підсумками роботи 2015 року Центральна бібліотека для дітей отримала почесне звання – «Бібліотека року».

Людина читаюча – цінність ХХІ століття. І її успіхи варті вшанування. У 2016 Центральна бібліотека для дітей з гордістю презентувала перший випуск «Книги читацьких рекордів», яка зберігає інформацію про найрізноманітніші досягнення дитячого та сімейного читання в міських бібліотеках.

Креативні ідеї програм : «Поетичне слово земляків», «Для порятунку нації краса», «Крокуємо у світ інформації»,«Літо. Книга. Творчість» допомагають у новому ракурсі представити чудову дитячу літературу, по-новому розкрити великий професійний та творчий потенціал нашого колективу, привносять багато цікавого в життя бібліотеки.

Дітей, які прагнуть розширювати і поглиблювати свої знання, хочуть спілкуватися з друзями, розвивати творчу думку та пізнавальні інтереси об’єднують клуб та гуртки:

 • Клуб «Наталка» ( морально-етичне спрямування);
 • Театр книги «Буратіно» (естетичне спрямування);
 • Гурток «Книжкова скарбничка» (виховання культури читання).

На рахунку лялькового театру «Буратіно», улюбленця дітлахів, безліч пізнавальних, навчальних, захоплюючих вистав. В яких тільки героїв казок не перевтілюються гуртківці, щоб вчити однолітків любити Батьківщину, оберігати природу, боротися зі злом.

Засідання в клубі «Наталка» допомагають кожній із дівчат бути здоровою та красивою, впевненою в собі , мати вишукані манери та володіти тонкощами гарної і шляхетної панянки.

Протягом багатьох років роботи у бібліотеці склалася певна схема взаємодії з різними організаціями та установами, заснована на співробітництві. Наші партнери:

· дошкільні заклади № 3, 14;

· ЗОШ № 18, 31, 35;

· ДЮК «Мрія»;

· спеціальна служба у справах дітей;

· міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

· обласна організація Національної Спілки письменників України;

· обласний театр ляльок;

· обласний центр дитячої та юнацької творчості;

· Українська православна Церква Кіровоградської єпархії;

· Кіровоградський обласний спеціалізований будинок дитини нового типу;

· Кіровоградська міська спілка воїнів Афганістану;

· Кіровоградське відділення Асоціації українських письменників;

Тісне співробітництво з даними організаціями, надає нам можливість обмінятися досвідом, побачити подальші перспективи розвитку партнерських стосунків й одержати заряд творчої енергії.

Реклама органічно ввійшла в діяльність бібліотеки. Вона віддзеркалює не тільки інформаційні ресурси, а й можливості книгозбірні, створює їй імідж, а головне стимулює читання дітей. З цією метою проводяться:

 • Екскурсії до бібліотеки «У світі книги чарівної»;
 • Звіт перед населенням «Працюємо і творимо для ВАС»;
 • Інформаційно-рекламні акції: «Читати модно, відвідувати бібліотеку престижно», «Бібліотека під відкритим небом», «Єднаємось навколо книги»;
 • День відкритих дверей «Бібліотека – територія єдності»;
 • Проект «Читай, Кіровоград» (масова форма реклами дитячого читання самими ж читачами бібліотеки на обласному радіо «Скіфія-центр»);
 • Висвітлення у ЗМІ та на сайті ЦДБ інформації про найбільші заходи, акції, конкурси.

«Скарбниця досвіду» Центральної бібліотеки для дітей продовжує поповнюватись власними методичними матеріалами, виданнями сценаріїв та інформаційно-бібліографічною продукцією (буклет «Малюк, ти маєш право», путівник для батьків «Корисні та безпечні сайти для дітей», інформ-реліз «Мала Нобелівська премія», дайджест «Інноваційні зміни в літературному процесі» та багато інших).

Формуванню позитивного образу закладу сприяє і дизайн його інтер’єру, який постійно удосконалюється. Кожен відділ бібліотеки має свою родзинку. Виставочним комплексом «Планета читання» оформлено абонемент відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-5 класів,

а в оновленому залі інтелектуально-творчого розвитку діти мають змогу удосконалювати свої таланти та здібності. Багато уваги приділяється в бібліотеці оформленню книжкових виставок, на яких представлені найкращі видання нашого фонду.

Вам вже захотілося спілкування в комфортному середовищі – ПРИХОДЬТЕ!

Ви хочете отримувати нову та якісну інформацію – ПРИХОДЬТЕ!

У вас з’явилося бажання отримувати радість від читання цікавих книг - ПРИХОДЬТЕ!

Можливо вас хвилюють невирішені питання – ПРИХОДЬТЕ!

Ви хочете заявити про себе, розвити здібності – ПРИХОДЬТЕ!

На вас радо чекає колектив

ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ за АДРЕСОЮ:

м. Кіровоград,

вул. Попова, 20, корпус 5

Телефон: 55-70-07

Режим роботи бібліотеки

Вівторок - п’ятниця: 9.00-17.00

Субота: 9.00-16.00

Неділя-понеділок: вихідні дні

Останній день місяця: санітарний

Адреса власного сайту Центральної бібліотеки для дітей: http://dytbiblioteka.edukit.kr.ua/

Електронна адреса: centlib.f11@krmr.gov.ua

Наша сторінка у «Фейсбуці»: https://www.facebook.com/toma.mtsbs
Кiлькiсть переглядiв: 1751

Коментарi

 • Олег

  2015-11-18 11:00:59

  Завжди приємно відвідати бібліотеку, почитати нові книжки та журнали, поспілкуватися з друзями....

 • Влад

  2014-12-16 12:52:59

  Бібліотека - клас! Буду завжди її відвідувати......

 • Влад

  2014-12-16 12:52:14

  Бібліотека - клас! Буду завжди її відвідувати...

 • Светлана

  2014-09-11 19:40:34

  Да. Завжди чисто, привітно. Завжди надають потрібну інформацію...

 • Марина Р.

  2013-07-09 16:01:02

  Приятно, что есть такие библиотеки...

 • Влада

  2013-07-04 09:44:18

  Красивая библиотека и я думаю приятная атмосфера...